Торгівля українськими землями в системі Prozorro.Sale

Верховна Рада України нарешті побачила необхідність зміни у законодавчих актах, спрямованої на цикл сільськогосподарських територій та земель, включаючи їх продаж. Так близько 2021 року, а саме 1 липня, стартували перші офіційні тендери в Україні на земельні ділянки, які включені до сільськогосподарських територій. Ми уточнимо, як відбуватиметься тендер і на яких підставах.

Аукціони земельних ділянок на Інтернет-сайтах Prozorro.Sale

Часовим важливим інтервалом в Україні стало питання продажу земель сільськогосподарського призначення. Питання захопило владу України, а також громадян та фермерів, які виробляють сільськогосподарську продукцію на своїх територіях. Одним з найбільших підрядників сільськогосподарської продукції є Україна. Отже, їх першим завданням було усунути корупцію з боку корумпованих організацій або окремих осіб, щоб вони не змогли незаконно заволодіти приватними територіями за невелику суму.

Загальна територія України становить 43 млн. гектарів землі. Для держави тут виділено 10,4 млн. гектарів, частина з яких залишається 32,6 млн. гектарів юридично належить фермерам та громадянам України, які виробляють сільськогосподарську продукцію. Враховуючи чисельність громадян та фермерів, їх загальна кількість становить 25 мільйонів – це величезна частка українського населення. Усі вони не хочуть залишатися без своїх територій або продавати їх за копійки монопольним організаціям.

Найкращим варіантом офіційної торгівлі стала платформа Prozorro.Sale, якому сприяла відома Українська універсальна біржа https://www.uub.com.ua/presscenter/novyny-birzhi/auktsiony-po-zemli-skoro-startuyut-v-ukraini/

Головне, що основною перевагою Prozorro.Sale є правочини на законних та рівних правах для кожного учасника аукціону. Також клієнт зможе уточнити інформацію про власника присадибної ділянки. Крім того, аукціони будуть проводитись публічно, не дозволяючи протиправні дії, включаючи корупцію з боку третіх сторін. Ближче, з 1 липня, фізичні особи можуть продавати та набувати свої приватні земельні території, а до 2024 року вони включатимуть і юридичних осіб.

На сайті ProZorro.Sale перші аукціони розпочалися, оскільки об’єктами купівлі-продажу були автомобілі, житлові приміщення та обладнання. Держава отримала близько 24 млн. грн. з 272 000 операцій.